Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Çalışma Saatleri : Pazartesi <> Cuma - 09:00 'dan 17:00' a kadar.
  İletişim : +9 0212 225 20 49

Ameliyatlar

Artroskopik Cerrahi

Artroskopik Cerrahi, eklemlere 0.5 cm lik kesiler ile girilen ve özel aletler kullanılarak yapılan ameliyatlara denir. En çok diz eklemine artroskopik cerrahi uygulanır. Meniskus yırtıkları, diz bağ yaralanmalarının tamiri, eklemde temizlik yapılması, kıkırdak yaralanmalarının tamiri ve bazı kırıkların onarımı amacı ile kullanılır. Son yıllarda kalça eklemi patolojilerinde, arka ayak cerrahisinde , omuz ekleminin çeşitli hastalıklarında ve yaralanmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Artroskopik cerrahi yapılırken doku zedelenmesi en düşük seviyede olup iyileşme çok çabuk gerçekleşmektedir. Ciltte yara izi kalmamakta ve ameliyat sonrası ağrı çok az hissedilmektedir.

diz-protezi-ameliyati
Diz Ameliyatları

Aşınmış ve bu nedenle ağrıya neden olan diz ekleminin değiştirilmesidir. Uyluk kemiğinin en altı ve kaval kemiğinin üstü çıkarılarak metal bileşenler ile yeni bir diz eklemi yapılır.

romatizma
Romatizma

Bütün hareket sistemi ağrıları için çok yaygın olarak kulanılan bu deyim daha çok eklemleri tutan romatoid artrit hastalığının halk arasındaki tanımıdır.

diz-protezi--
Diz Protezi

Uyluk, kaval ve diz kapağı kemiklerinden meydana gelir. Kemiklerin uç kısımları kıkırdak doku kaplıdır ve kireçlenme diye isimlendirilen hastalıkta kıkırdak doku bozulur.

Close